keskiviikko , marraskuu 25 2020
Home / Tapahtumat (page 7)

Tapahtumat

Vauhtimaa cup /jäsentenväliset kilpailut

Tervehdys

Ruukin fk kerho aloitaa tulevana kautena jässäri kisat ja jos mielenkiintoa löytyy niin cup kilpailut alkavat myös nimeltään vauhtimaacup , tarkoituksena cup kisoissa olisi ajaa 4-6 osakilpailua kesän aikana niin että kisat olisivat arkisin joko keskiviikkona tai torstaina ei kuitenkaan samana ajankohtana oulun kanssa, voitte kirjoitella mielipiteitä asiasta foorumille jonne avataan asiasta keskustelupalsta.

Keskustele aiheesta täällä (klik)

Terveisin Teppo

Menestystä kerholaisille aluemestaruuskisoissa Haaparannassa

Alue 1. aluemestaruuskisat ajettiin Aspen KK:n radalla Haaparannassa 29.8.2010.

Ville Nättinen uusi viime vuotisen voittonsa Raket Junior luokassa.

Hopeaa ajoivat Mini luokassa Juuso Kallio, sekä Raket Junior -luokassa ajanut Jesse Aho

Pronssia ajoivat Cadet luokassa Erno Riihijärvi sekä Raket Junior -luokassa Karel Kallio

Muita kerholaisten sijoituksia olivat Mini -luokassa Julius Kallio 4. sija, Raket Yleinen luokassa Toni Riihijärvi 4. sija ja samassa luokassa Eetu Riihijärvi 6. sija

Lappi cup Ruukin osakilpailu 14-15.8.

Lappi -cupin viimeinen osakilpailu ajettiin Ruukissa 14-15.8.

Kilpailussa käytettiin totuttuun tapaan englantilaista lähtötapaa ja molempina päivinä ajettiin kolme erää. Cupin loppupisteisiin lasketaan 8 osakilpailua, joista 2 huonointa tippuvat pois.

Viralliset tulokset tulevat löytymään Oulun FK sivuilta, kunhan ne keritään sinne päivittää.

Ruukin FK kerholaiset menestyivät hienosti. Voittoja sekä muita mitalisijoja kerättiin melkein joka luokassa.

Voittoon Ruukin kerholaisista ylsivät tällä kertaan Cadet -luokassa Erno Riihijärvi, Mini -luokassa Julius Kallio ja Raket Junior -luokassa Ville Nättinen

Hopeaa ajoivat Cadet ensikertalaisissa Joonas Ritamäki, Mini -luokassa Juuso Kallio sekä Raket Junior -luokassa Jesse Aho.

Karel Kallio oli Raket Junior -luokassa 3.

Lisäksi Jesse Aho sijoittui Cadet luokassa 7. :ksi